34 N. Zw. -Chrystusa Króla – 26.XI.2017r.

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA    26 listopada 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani poprzez Roraty czyli Mszę św. o Najświętszej Maryi Pannie. Będziemy modlić się o dobre przeżycie czasu Adwentu i jak najlepsze przygotowanie się do świat Bożego Narodzenia
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na  cele inwestycyjno – gospodarcze -5.773
 3.  Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po wszystkich Mszach Świętych wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Przypomnijmy, że Akcja Katolicka jest publicznym stowarzyszeniem wiernych, a jej zasadniczym celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna.. Zachęcamy także młodzież do wstępowania w szeregi członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Działalność tych wspólnot jest bardzo pożyteczna dla naszych parafii, diecezji i Kościoła powszechnego. Przynosi także wiele korzyści duchowych dla ich członków.
 5. W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu.. Niech zgiełk andrzejkowych zabaw, jakie się w tym czasie organizuje, nie zagłuszy naszej modlitwy przez wstawiennictwo tego szczególnego patrona.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca grudnia. Postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej pół godziny przed każdą Mszą sw., a w piątek od godz. 16.30 adoracja Najśw. Sakramentu zakończona nabożeństwem pierwszo piątkowym a następnie o godz. 17.00 Msza Św.
 7. Objazd do chorych w tym miesiącu będzie przed świętami Bożego Narodzenia
 8. W pierwszą sobotę miesiąca, po wieczornej Mszy Świętej o godz. 16.00 również wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszosobotnie– serdecznie zapraszam zwłaszcza czcicieli Matki Bożej
 9. W następną I niedzielę Adwentu po Mszach św. poświęcenie świecy roratniej, wieńca adwentowego oraz opłatków na stół wigilijny które Pan Kościelny i Organista rozprowadzą. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na wynagrodzenie za wykonywaną posługę organisty i kościelnego w naszej parafii. W niedzielę będzie można nabyć opłatki przed ołtarzem w nawie bocznej /mieszkańcy Biad. Szl. i Perly/ i pod chórem przy wyjściu,/mieszkańcy Biad. Radłowskich /.
 10. Spotkanie Rady duszpasterskiej w następną niedziele na plebani o 13.30
 11. Spotkanie Akcji Katolickiej w sobotę 17.15 –świetlica parafialna
 12. Caritas Parafialny w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w I i II niedz. Adwentu rozprowadzi świece Adwentowe. Ofiara minimalna to 5 zł.
 13. Spotkanie kręgu biblijnego dziś o 18.30 w świetlicy parafialnej.
 14. Msza św. i uwielbienie Najświętszego Sakramentu w czwartek o godz. 17.00
 15. Wyjazd na spotkanie ewangelizacyjne do Częstochowy w sobotę o godz. 12.30 Zgłoszenia do czwartku.
 16. Katecheza III kl. dzieci pierwszokomunijnych z rodzicami w piątek po Mszy św. o 17.00
 17. W tym tygodniu MSZE ŚWIĘTE:
 • RANO: od poniedziałku do soboty o 7.00.
 • WIECZOREM: środa, czwartek, piątek -17.00, sobota  o 16.00
 1. INTENCJE MSZY ŚW.: