12 N. Zwykła -25.06.2017

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                     25 czerwca 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Pana Boga i bliźniego.
 2. Po południu o godz. 1500 nabożeństwo czerwcowe i Mszę św Każdego czerwcowego wieczoru o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone podczas odpustu na cele gospodarczo-inwestycyjne. Wysokokość ofiar wyniosła 7.000 zł
 4. We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W naszym kościele, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym!
 5. W środę, 28 czerwca, celebracją wieczornej Mszy Świętej wigilijnej o godz. 18.00 wchodzimy w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Natomiast tradycyjnie z racji tej uroczystości Msza św. w kaplicy św. Piotra będzie w środę /t.j. 28.VI/ poprzedzona pieszą pielgrzymką zorganizowaną przez Akcję Katolicką naszej Parafii o godz. 17.00 gdzie spod kościoła wyruszymy do kaplicy i po przyjściu tam uczestniczyć będziemy we Mszy św. Szczegółowe informacje na rozwieszonych afiszach.
 6. W czwartek – Ur. św. Apostołów Piotra i Pawła. Składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża. Gorąco zachęcamy parafian i gości do wzięcia udziału w zgromadzeniu eucharystycznym dla uproszenia obfitych łask z nieba dla papieża i Kościoła powszechnego. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00; 10.00 i 18.00.
 7. 7. W piątek ostatnie nabożeństwo czerwcowe ,a sobota to już 1-sza sobota lipca. Nabożeństwo 1sobotnie po Mszy św. o godz. 18.00
 8. MSZE ŚWIĘTE:
 • RANO: od poniedziałku do soboty o 7.00.
 • WIECZOREM: od poniedziałku do soboty o 18.00
 1. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.
 2. Komunikaty:

Zarzad Gminny ZOSP RP w Wojniczu i OSP w Biadolinach Radłowskich zapraszają wszystkich mieszkańców na Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze, które odbędą się dziś t.j. 25.06 w Biadolinach radłowskich na stadionie LZS”Pogoń”. Rozpoczęcie o godz. 14.00.

 1. Intencje Mszy św. pogrzebowych przekazałem do odprawienia Ks. Stanisławowi Worwie za zmarłych: P+Tadeusz OJCZYK -6 , +Adam KAWA-22 ,: P+Janina WZOREK -12, P. +Stanisław DOBRZŃSKI -12, P.; +Jan SITO -3, P.: +Mieczysław KURTYKA -5. Intencje te są wywieszone na tablicy ogłoszeń. Natomiast w sierpniu przekaże Msze św. Gregoriańskie z ostatnich pogrzebów co zostanie ogłoszone.
 2. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. +Józef Jakubas z Perły. Wprowadzenie do kościołs i Msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 14.30