Ur. TRÓJCY ŚWIĘTEJ -11.06.2017

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                                 11 czerwca 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.
 2. W najbliższy czwartek, 15 czerwca, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.
 3. We wtorek wieczorem w porozumieniu z p. Kościelnym rozwiezienie 4 ołtarzy na Boże Ciało, o co uprzejmie prosimy Strażaków z Biadolin Radłowskich
 4. W czwartek – uroczystość Bożego Ciała. Z kościołów wyruszą procesje z Najświętszym Sakramentem. Przygotujmy i udekorujmy ołtarze, by pokazać Jezusowi, jak bardzo cieszymy się z Jego nawiedzenia. Ta Uroczystość to radosne i publiczne oddanie czci Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Msze Święte będą wtedy o godz. 7.30, oraz po sumie o godz. 10.00 procesja do czterech ołtarzy. Na zakończenie procesji błogosławieństwo na cztery strony świata i hymn „Ciebie Boga wysławiamy … Składka na tacę będzie przekazana na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. Po południu o godz. 15.00 Litania do NSPJ i Msza Święta
 5. W związku z tym proszę o przygotowanie ołtarzy, Ołtarze na Boże Ciało dekorują jak w latach ubiegłych: I -Biadoliny Radłowskie „Góra”,   II –Perła,

III -Biadoliny Szlacheckie,         IV-Biadoliny Radłowskie „Dół” i ul. Lwowska Góra

 1. W piątek i sobotę po Bożym Ciele procesja Eucharystyczna po wieczornym nabożeństwie, natomiast w niedzielę o godz. 11.00.
 • Tradycyjnie dzieci sypią kwiaty i dzwonią dzwonkami.
 • Dzieci zeszłoroczne pierwszokomunijne idą w strojach komunijnych
 • Proszę młodzież i starszych o wzięcie figurek i feretronów i sztandarów
 • Strażaków prosimy o noszenie baldachimu
 1. Podczas oktawy Bożego Ciała Msza św. i procesja o godz. 18.00.

Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego

 

 1. W tym roku oktawa Bożego Ciała zbiega się ze uroczystością odpustową w naszej Parafii W najbliższą niedzielę odpust parafialny z uroczystą sumą i procesją o godz. 11.00.. Bardzo proszę, aby w procesji wzięły udział poszczególne grupy jak na Boże Ciało. Mam również wielką prośbę do wszystkich strażaków, aby w strojach galowych wzięli udział w uroczystości Bożego Ciała i podczas sumy odpustowej w niedzielę. Składka z niedzieli odpustowej będzie przeznaczona na cele inwestycyjno remontowe.
 2. W związku z Ur. odpustową w naszej parafii w najbliższą niedzielę, uprzejmie prosimy jak co roku o utrzymanie porządku przez Straż Pożarną wokół kościoła, aby kramy nie zakłócały skupienia modlitewnego w kościele i w jego obejściu, a na kramy przeznaczona jest ul. Lwowska.
 3. W sobotę i w niedzielę odpustową młodzież naszej Parafii rozprowadzi słodycze i …….. na naszym parafialnym kramie, a uzyskany dochód będzie przeznaczony na wyjazd wakacyjny dla młodzieży
 4. Zebranie ministrantów i lektorów przed Ur. Bożego Ciała będzie we wtorek po Mszy św. o 18.00
 5. Spowiedź przed odpustem będzie w piątek od 16.30 do 17.30.
 6. MSZE ŚWIĘTE
 • RANO: Poniedziałek, Wtorek. Środa, Piątek, Sobota -o 00.
 • w Czwartek  – Boże Ciało – 7.30, 10.00 i 15.00
 • WIECZOREM:- Poniedziałek, Wtorek. Środa, Piątek, Sobota o 18.00