Ogłoszenia duszpasterskie – 18 grudnia 2016r. (IV N. Adwentu)


CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU – 18 grudnia 2016
Ogłoszenia duszpasterskie

1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana. Trzeba więc zrobić pewne podsumowanie tego okresu – czy rzeczywiście był on czasem czuwania i oczekiwania, w którym odczuliśmy bliskość przychodzącego Zbawiciela? Jeśli jest jeszcze coś do poprawienia – wykorzystajmy jak najlepiej ostatnie dni Adwentu. Weźmy udział w roratach, które w naszym kościele są odprawiane do soboty o 17.00, W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia oraz ostatnie Roraty o godz. 7.00. i są one poprzedzone wspólnym śpiewem godzinek ku czci Niep. Poczęcia NMP . Msza św. rano w czwartek, w dniu spowiedzi o 8.30, a w pozostałe dni tygodnia o godz. 7.00, Skorzystajmy z sakramentu Bożego miłosierdzia.

2. Spowiedź przed świętami w naszej parafii 22.XII t.j. w czwartek:
Rano: od 9.00 do 10.30 i od 11.00 do 12.00
Popołudniu: od 14.30 do 16.30 i od 16:00 do 17.00
– Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatnią chwilę.

3. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na cele gospodarcze.

4. Maryja biegła z pośpiechem, by nieść pomoc swojej krewnej Elżbiecie. Niech ten przykład obudzi w nas solidarność z potrzebującymi. Caritas przygotowuje świąteczne paczki dla ubogich – wspomóżmy to dzieło, dzieląc się swoimi świątecznymi zakupami z wolontariuszami, których spotkamy w sklepach naszego miasta. Rozprowadzane są również świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

5. W sobote wigilia Bożego Narodzenia. Wigilia Bożego Narodzenia jest wyjątkową okazją do pojednania w naszych rodzinach, domach, sąsiedztwie. Jest to czas szczególnej pamięci o ludziach biednych i samotnych. Pamiętajmy również o tych, którzy odeszli do wieczności. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza) łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. W tym duchu przyjdźmy też o północy do naszej parafialnej świątyni na Pasterkę. „Pasterka” o północy poprzedzona będzie Jutrznią Adwentową (15 min. wcześniej). Radośnie uczcijmy przychodzącego Pana. Ci wszyscy, którzy na pasterce przystąpią do Komunii św. mogą po raz drugi przyjąć Komunię św. w dzień Bożego Narodzenia. Składka na Pasterce na Fundusz Obrony Życia.

6. W niedzielę, 25 grudnia, w dzień Bożego Narodzenia, Msze Święte według porządku niedzielnego. W Boże narodzenie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu”, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji.

7. W święto św. Szczepana, pierwszego męczennika po Mszach św. poświęcenie owsa i o 11:00 nastąpi liturgiczne rozesłanie kolędników misyjnych. We wtorek 27.12. Kolędnicy Misyjni będą kolędować po całej parafii. Prosimy o udział w tym dziele misyjnym całej parafii i o życzliwe przyjęcie Kolędników w swoich domach. Składka z drugiego dnia świąt przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie i Tarnowie. W tym dniu Mszy św. popołudniowej o 15.00 nie będzie.

8. Uczniowie Szkoły Podst. i Gimnazjum prowadzą kiermasz ozdób choinkowych.

9. Komunikat z Komendy Policji : W następną niedzielę po Mszy św. o 7.30 przy kościele będą rozdawane osobom starszym opaski odblaskowe, oraz będą zwiększone kontrole szybkości obok szkoły i kościoła.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.