Ogłoszenia duszpasterskie – 29 maja 2016r. (IX Niedziela Zwykła)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29 maja 2016r.

 1. Pan Jezus zawsze doceniał i chwalił wiarę tych, których spotykał podczas swej publicznej działalności i którym wyświadczał dobro. To zachęta dla nas, abyśmy umacniali naszą wiarę i ufność wobec Pana, wpatrując się choćby w przykład setnika z dzisiejszej Ewangelii.

 1. Bóg zapłać strażakom za rozwiezienie i zwiezienie ołtarzy Bożego Ciała a także za udział w oktawie Bożego Ciała, oraz tym wszystkim którzy je dekorowali i wszystkim za udział w procesji i wspólnej modlitwie w Ur. Bożego Ciała.
 2. Dziś po południu o godz. 15.00 jutro i pojutrze o godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo majowe z procesją Eucharystyczną z racji Oktawy Bożego Ciała. Od środy natomiast rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa również o godz 18.00.
 3. We wtorek, w ostatni dzień maja, będziemy obchodzić święto Nawiedzenia NMP. Zachęcamy do udziału w ostatnim nabożeństwie majowym oraz w Eucharystii o godz. 18.00
 4. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcamy też wszystkich parafian. W tym dniu zapraszam także na spowiedź świętą przed odpustem parafialnym i pierwszym piątkiem miesiąca od 16.30 do 17.30 – będą też zaproszeni kapłani.
 5. Do czwartku włącznie trwamy w tradycyjnej oktawie uroczystości Bożego Ciała. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej – procesja wokół kościoła i zakończenie oktawy Ur. Bożego Ciała, a procesja niech posiadać będzie bogatszą oprawę, choćby przez nasz liczniejszy udział. Po Mszy św. z procesją poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek odwiedzimy z Komunią Św. starszych i chorych parafian. proszę o zgłoszenie chorych dziś po nabożeństwach w zakrystii: Biadoliny Szlacheckie i Perła –  g. 14.00

                                                           Biadoliny Radłowskie  – g. 9.00

 1. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Dla naszej Parafii jest to szczególny dzień ze względu na to że uroczystość ta jest patronalna. I chociaż odpust jest przeniesiony na niedzielę to z racji, że Serce Pana Jezusa patronuje nam, naszym rodzinom i naszej parafii w sposób szczególny, dlatego zaznaczmy ten fakt naszą obecnością na nabożeństwach o godz. 7.00 i 18.00, a po południu udziałem w procesji. Przypominamy także, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 2. Piątek jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Będziemy wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie oraz będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi i źródło własnego uświęcenia.
 3. W sobotę, w którą przypadnie wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, po wieczornej Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo pierwszosobotnie.
 4. W najbliższą niedzielę odpust parafialny z uroczystą sumą i procesją o godz. 11.00 odprawianą przez ks. dr Tomasza Maziarka. Bardzo proszę, aby w procesji wzięły udział poszczególne grupy jak na Boże Ciało. Mam również wielką prośbę do wszystkich strażaków, aby w strojach galowych wzięli udział w uroczystości odpustowej podczas sumy jak to było na św. Floriana.
 5. W związku z Ur. odpustową w naszej parafii w najbliższą niedzielę, uprzejmie prosimy jak co roku o utrzymanie porządku przez Straż Pożarną wokół kościoła, aby kramy nie zakłócały skupienia modlitewnego w kościele i w jego obejściu, a na kramy przeznaczona jest ul. Lwowska.
 6. Akcja Katolicka dzisiaj o godz. 16.00 przeprowadzi majówkę spod kościoła do kapliczek, a następnie po jej zakończeniu wracamy autokarem na zorganizowany piknik rodzinny przed świetlicą parafialną koło plebanii. Zaproszeni są wszyscy kto ma ochotę przyjść na grillowanie.
 7. Spotkania w tym tygodniu:
 • Próba chóru –w czwartek i piątek – w kościele g 19.00
 • Spotkanie Ministrantów i lektorów -piątek po Mszy św. o 18.00
 1. MSZE ŚW.:
 • RANO: od poniedziałku do soboty o 7.00.
 • WIECZOREM: od poniedziałku do soboty o 18.00

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.