Ogłoszenia duszpasterskie – 22 maja 2016r. (Uroczystość Najświętszej Trójcy)

Uroczystość Najświętszej Trójcy  – 22 maja 2016r.

 1. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – jednego Boga w Trójcy Osób.
 2. Przez wszystkie dni maja trwa w naszym kościele o godz.18.00 wspólna modlitwa maryjna. Zachęcamy do udziału w niej.

 1. Bóg zapłać za ostatią ofiarę na cele inwestycyjne -5443zł. Bóg zapłać anonimowemu ofiarodawcy za złożenie ofiary na odnowienie ściany z drogą krzyżową 1700 zł.
 2. Dziękuję za przybycie na spotkanie Rady Duszpasterskie. i za omówienie bieżących spraw duszpasterskich.
 3. Pan Krasnopolski zgłosił iż ze względów zdrowotnych chciałby zrezygnować z opieki nad cmentarzem., dlatego bardzo proszę jeżeli ktoś chciałby podjąć się tych obowiązków o zgłoszenie się w tej sprawie do mnie.
 4. We wtorek, 24 maja przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to również, ogłoszony przez Benedykta XVI, dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy w tej intencji oraz w intencji naszych sióstr i braci chrześcijan cierpiących prześladowania.
 5. We wtorek wieczorem w porozumieniu z p. Kościelnym rozwiezienie 4 ołtarzy na Boże Ciało, o co uprzejmie prosimy Strażaków z Perły
 6. W czwartek – uroczystość Bożego Ciała. Z kościołów wyruszą procesje z Najświętszym Sakramentem. Przygotujmy i udekorujmy ołtarze, by pokazać Jezusowi, jak bardzo cieszymy się z Jego nawiedzenia. Ta Uroczystość to radosne i publiczne oddanie czci Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Msze Święte będą wtedy o godz. 7.30, oraz po sumie o godz. 10.00 procesja do czterech ołtarzy. Na zakończenie procesji błogosławieństwo na cztery strony świata i hymn „Ciebie Boga wysławiamy … Składka na tacę będzie przekazana na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. Po południu o godz. 15.00 Litania Loretańska i Msza Święta
 7. W związku z tym proszę o przygotowanie ołtarzy, Ołtarze na Boże Ciało dekorują jak w latach ubiegłych:I -Biadoliny Radłowskie „Góra”,              II –Perła,      III -Biadoliny Szlacheckie,                    IV-Biadoliny Radłowskie „Dół”
 1. W piątek i sobotę po Bożym Ciele procesja Eucharystyczna na wieczornym nabożeństwie, natomiast w niedzielę o godz. 15.00.
 • Tradycyjnie dzieci sypią kwiaty i dzwonią dzwonkami.
 • Dzieci pierwszokomunijne idą w strojach komunijnych
 • Proszę młodzież i starszych o wzięcie figurek i feretronów i sztandarów
 • Strażaków prosimy o noszenie baldachimu.
 • Podczas oktawy Bożego Ciała Msza św. i procesja o godz. 18.00.
 1. W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się ze świętem naszych mam. O naszych mamach w tym uroczystym dniu będziemy pamiętać w modlitwie.
 2. MSZE ŚWIĘTE
 • RANO: Poniedziałek, Wtorek. Środa, Piątek, Sobota -o 00.
 • w Czwartek  – Boże Ciało – 7.30, 10.00 i 15.00
 • WIECZOREM:- Poniedziałek, Wtorek. Środa, Piątek, Sobota o 18.00
 1. W sobotę, 28 maja przypadnie 35. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia, Stefana kard. Wyszyńskiego. Przez cały sobotni dzień będzie nam towarzyszyć modlitwa o jego rychłe wyniesienie do chwały ołtarzy
 2. Zbliżają się wybory sołtysów i Rad Sołeckich w naszej Gminie. Zgłaszanie kandydatów można w Urzędzie Gminy lub do Przewodniczącego Komisji Wyborczej do 30 maja. Wybory bezpośrednie 19 06.2016r. Więcej informacji na rozwieszonych plakatach.
 3. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Świat misyjny,
 4. Intencje mszalne:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.