Ogłoszenia duszpasterskie – 15 maja 2016r. (Wniebowstąpienie Pańskie)

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 15 maja 2016r.

 1. Obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom. Jednak okres wielkanocny jeszcze trwa. Najbliższy tydzień będzie poświęcony przygotowaniom do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Prośmy o łaskę otwarcia serc naszych i naszych bliskich na przyjęcie natchnień Ducha Świętego.

 1. W niedzielę dzisiejszą przeżywamy w naszej Parafii radosną Eucharystyczną I-szej Kom. Św.. Przez cały tydzień dzieci 1-szokomunijne przeżywają „biały tydzień” – biorąc udział w nabożeństwach majowych każdego dnia.
 2. Dziękuję rodzicom dzieci I-szo komunijnych i Ks. Marcinowi za współpracę w odpowiedzialnym i roztropnym przygotowaniu dzieci do przyjęcia dwóch kolejnych sakramentów. Niech ta troska o religijne wychowanie dzieci nie opuszcza was na dalsze lata ich życia. Dziękuję za piękne przygotowanie świątyni i dzisiejszą liturgię Mszy św., za dar ołtarza z racji tej uroczystości. Rodzice złożyli ofiarę 1000zł. na odnowienie drogi krzyżowej i ściany.
 3. W następną niedz. t.j. 15 05 o 11.00. rocznica 1-szej Kom. dla dzieci klas III..
 4. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka – niedziela 8 maja jest przeżywana jako dzień solidarności z ofiarami trzęsienia ziemi w Ekwadorze. Wsparcie dla poszkodowanych w kataklizmie chciejmy wyrazić poprzez modlitwę oraz ofiary składane dziś do puszek. Dziękuję członkom Parafialnego Caritas za przeprowadzenie zbiórki.
 5. Z racji niedzieli i uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego na jutro została przeniesiona uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy
 6. Niedziela Zesłania Ducha św. kończy okres Wielkanocy i jest to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną.
 7. Z racji 3 niedz. miesiąca ofiary zbierane będą na cele inwestycyjne
 8. .Dni powszednie między uroczystościami Wniebowstąpienia Pańskiego i Zesłania Ducha Świętego, mają specjalne znaczenie; są dniami nowenny – przygotowania na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela. Na nabożeństwo majowe zapraszamy każdego majowego wieczoru o 18.00
 9. W piątek przypada 99. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 35. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia NMP Fatimskiej.
 10. W następną niedzielę t.j. 15.05. zapraszam wszystkich członków na zebranie rady duszpasterskiej na godz. 14.00.
 11. MSZE ŚWIĘTE
 • RANO: od poniedziałku do soboty -o 00.
 • WIECZOREM:- poniedziałku do soboty – o 18.00
 1. Prasa katolicka: Gość Niedzielny

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.