Ogłoszenia duszpasterskie – 1 maja 2016r. (VI Niedziela Wielkanocna)

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją. Dzisiaj zapraszamy na pierwsze majowe nabożeństwo o godz. 15.00. Na wspólnym śpiewie litanii loretańskiej będziemy spotykać się codziennie po wieczornej Eucharystii o godz. 18.00.
 2. Zostały zakończone prace związane z wentylacją świątyni. Prace te zamknęły się w kwocie 6 tys. zł. Części 4.500 i 1500 robocizna. Dziękuję także firmie P. Janusza Widło i pracownikom, którzy wykonali znaczną część prac bezpłatnie, dlatego zamknęliśmy się w tak niskiej kwocie.
 3. Podczas dzisiejszej modlitwy Maryjnej z racji wspomnienia św. Józefa będziemy modlić się w intencji ludzi pracy. W tym roku przypada ono dzisiaj, czyli w niedzielę, która rangą jest ważniejsza niż to wspomnienie.
 4. We wtorek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą. Msze Święte będą odprawione jak w niedziele, będziemy szczególnie modlić się w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny, a przez udział we Mszy Św. wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej Ojczyźnie.
 5. W szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Wtorkowe wołanie w intencji Ojczyzny jest także okazją do modlitwy o to, by w naszym kraju nikt nie cierpiał z powodu biedy, głodu i aby ciężka praca rolników była doceniana i godziwie wynagradzana. Codziennie przez trzy dni, od 2 do 4 maja nabożeństwo rozpoczniemy uroczystą procesją śpiewając litanię, następnie modlitwami o urodzaje przed krzyżem misyjnym i zakończymy Eucharystią.
 6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się tradycyjnie w środę i będzie połączona z nabożeństwem majowym. Z racji przypadającego w środę wsp. Św. Floriana – uroczysta Msza Św. w int. strażaków naszej parafii będzie odprawiona w poniedziałek o godz. 18.00, podczas której będziemy modlić się w intencji strażaków i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych.
 7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w tym miesiącu dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej będzie w czwartek od 17.30, a katecheza przyparafialna dla Klas I i II Gimnazjum po nabożeństwie.
 8. W I piątek odwiedzimy z Komunią Św. starszych i chorych parafian. Proszę o zgłoszenie chorych dziś po nabożeństwach w zakrystii:
  Biadoliny Szlacheckie i Perła w piątek o godz.. 14.00
  Biadoliny Radłowskie również w piątek o godz.. 9.00 
 9. Po południu w I piątek od 17.30 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Na zakończenie adoracji – nabożeństwo majowe, a po litanii loretańskiej odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Msza św.
 10. Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii będziemy przeżywać za tydzień (t,j. w niedzielę 8 maja) o godz. 11.00, 25 – oro dzieci przyjmie po raz pierwszy Chrystusa. Obejmijmy modlitwą te dzieci, aby z wiarą i owocnie przez całe życie korzystały z Sakramentu Pokuty i Eucharystii.
 11. Spowiedź dla dzieci przystępujących do I Komunii Świętej i ich rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 9.00. 
 12. MSZE ŚWIĘTE:
  RANO i WIECZOREM: poniedziałek, środa, czwartek, piątek, sobota o 7.00 i 18.00.
 13. Po ukończonym przygotowaniu grono nadzwyczajnych szafarzy w naszej parafii powiększyło się o dwóch nowych członków. Gratuluję i dziękuję P. Bronisławowi Horakowi i P. Stanisławowi Kamińskiemu za podjęcie się tego odpowiedzialnego obowiązku.
 14. Od dzisiaj trwa tygodniowy odpust ku czci św. Stanisława w Szczepanowie, szczegóły uroczystości są na plakacie w gablocie. U nas w sobotę Msza św. w kapliczce św. Stanisława pod lasem o godz. 18.00.
 15. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 7.30 – zmiana tajemnic różańcowych.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.