Ogłoszenia duszpasterskie – 24 kwietnia 2016r. (V Niedziela Wielkanocna)

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 24 kwietnia 2016r.

 1. Przeżywamy dziś już ostatnią niedzielę kwietnia. Jutrzejsze święto Świętego Marka Ewangelisty to tradycyjny dzień modlitwy o urodzaje. Chociaż dopiero w przyszłym tygodniu przeżywać będziemy specjalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące, chciejmy w naszej osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby przyniosły one obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba. W związku z tym świętem jutro w poniedziałek będzie dodatkowa Msza św. o godz. 18.00.
 2. Bóg zapłać za ostatnia składkę gospodarczą, która wyniosła 6083 zł. Prace związane. Trwają prace związane z wentylacją kościoła, będą zakończone w tym tygodniu, a rozliczenie z tych prac podam w przyszłą niedzielę.
 3. Ojciec święty Franciszek 3 kwietnia br. podczas południowej modlitwy Maryjnej Regina Coeli zwrócił się do całego Kościoła w Europie, aby zjednoczył się w geście miłości i przekazał na rzecz cierpiącego narodu ukraińskiego dar zebrany w formie pieniężnej składki w niedzielę 24 kwietnia. W związku z tym w dzisiejszą niedzielę przedstawiciele parafialnego oddziału Caritas przeprowadzą po wszystkich Mszach świętych zbiórkę ofiar do puszek, które to ofiary zostaną w całości przeznaczone Kościołowi na Ukrainie.
 4. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed wieczorną Eucharystią o godz.18.00.
 5. W piątek zaplanowana pielgrzymka do Łagiewnik wyjedzie autokarem od kościoła o 13.00. Koszt od osoby 20 zł. Jest jeszcze 5 miejsc wolnych.
 6. W piątek zachęcamy i zapraszamy do modlitwy w intencji Europy w dniu święta patronki naszego kontynentu, Świętej Katarzyny Sieneńskiej. Naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane w przypadający tego dnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.
 7. Zebranie dzieci kl. II z rodzicami będzie w sobotę po wieczornej Mszy św.
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia o godz. 18.00, przed wieczorną Mszą Świętą, będziemy odprawiać nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. Pierwsze nabożeństwo majowe w niedzielę po Mszy św. o 15.00.
 9. MSZE ŚWIĘTE:
  RANO: od poniedziałku do soboty o 00.
  WIECZOREM:- poniedziałek, środa, piątek i sobota – o 18.00
 10. Naszą modlitwą i życzliwością otaczamy solenizantów i jubilatów tygodnia.
 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności +Tadeusz Skrzyniarz z Biadolin Radłowskich, pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.00 – polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.