Ogłoszenia duszpasterskie – 17 kwietnia 2016r. (IV Niedziela Wielkanocna)

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY – NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA – 17 kwietnia 2016r.

  1. W Ewangelii czwartej niedzieli Wielkanocy słyszymy, że Pan Jezus porównuje się do pasterza troszczącego się o owce.. Dziękujmy za ten dar, dziękujmy za nieskończoną miłość Pana Boga i bądźmy Mu posłuszni.
  1. To porównanie Jezusa do pasterza każe nam nazywać tę niedzielę niedzielą Dobrego Pasterza. W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa – Dobrego Pasterza. Na wspólną modlitwę za powołanych i o święte powołania do służby Bożej zapraszamy już dziś na 15.00 na koronką do miłosierdzia Bożego przed popołudniową Eucharystią.

  1.   Składka przeznaczona jest na cele gospodarcze. Jutro rozpoczynamy prace nad systemem wentylacji i dostarczenie świeżego powietrza by udział w nabożeństwach szczególnie w upalne niedziele był wygodniejsze. Spłacając jeszcze niewielkie zadłużenie z poprzednich remontów już gromadzę powoli oszczędności na odnowienie ściany z drogą krzyżową.
  1. Sakrament bierzmowania przygotowani kandydaci przyjmą w tym roku w Parafii Porąbka Uszewska 22.IV t.j. w piątek. o godz.18.. Bezpośrednio przed przyjęciem tego sakramentu kandydaci obowiązkowo biorą udział w triduum /od wtorku do czwartku/ o godz. 18.00. Zapraszam na to nabożeństwo także rodziców i świadków bierzmowania. Będzie to również okazja dla wszystkich, aby skorzystać z Sakramentu Pokuty.

6.Uroczystość 1-szo komunijną w naszej parafii będziemy przeżywać I1-ą niedz. maja 8.05, a rocznicę w 3-ą niedz. maja t.j. 15.05.

  1. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będą przyjęci nowi członkowie do Akcji Katolickiej. Uroczystość tę uświetni nasz chór parafialny
  1. W sobotę będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.
  1. . MSZE ŚWIĘTE
  • RANO: od poniedziałku do soboty o 00.
  • WIECZOREM:- wtorek, środa, czwartek, piątek i sobota – o 18.00
  1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Modlitwą otaczamy również parafian, którzy odeszli w ostatnim do wieczności, i ich rodziny.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.