XXIII N. ZW. 8 września 2019

 1. Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan.. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.

 

 1. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę.

 

 1. W następną niedzielę z racji 3 niedz. miesiąca składka na tacę będzie przeznaczona na cele inwestycyjne. Zakończyliśmy remont organ a od następnego poniedziałku t,j,16.09. rozpoczynamy prace nad impregnacją kamienia.

 

 1. W najbliższą sobotę będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża św.. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa. Na zakończenie Mszy Świętej ucałujemy krzyż, tak jak czynimy to w Wielki Piątek.

 

 1. Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania.

 

 1. Najbliższa niedziela to także Dzień Środków Społecznego Przekazu.

 

 1. Wyjazd Honorowej Straży Serca Pana Jezusa na doroczne spotkanie w Piwnicznej, 27 września (piątek) na godz. 17.00 Zapisy w zakrystii do następnej niedzieli t. j. 15.09. Wyjazd jest bezpłatny Wyjazd spod Kościoła o godz. 15.00
 2. MSZE ŚWIĘTE. i nabożeństwa w tygodniu:
 • RANO: od poniedziałku do soboty – 7.00.
 • WIECZOREM: środa, piątek, sobota – 18.00

9.. Jest taka możliwość i pomysł aby złożyć w naszej Parafii Wspólnotę Domowego Kościoła. Wspólnota ta składa się z Kręgów rodzinnych. W skład każdego kręgu wchodzi od 3 do 5 rodzin, które spotykają raz w miesiącu u poszczególnej rodziny w obecności kapłana prowadzącego. Każde spotkanie ma swój porządek organizacyjny, gdzie rodziny spotykając się ubogacają się swoimi doświadczeniami, pogłębiając swoje życie wiary i życie modlitewne. Wszystkich chętnych proszę o kontakt ze mną

 1. Trwają zapisy na wycieczkę na Ukrainę do końca tego tygodnia. Program jest na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń. Program został zmniejszony o jeden dzień, dlatego koszt wyniesie 400 zł. PROGRAM:
 • 1 dzień – 20 września: 10.00 – wyjazd z obwodnicy Lwowa do Oleska – Podhorce – Poczajów, nocleg w Krzemieńcu.
 • 2 dzień – 21 września: 9.00 – zwiedzanie Krzemieńca – Wiśniowca  – Zbaraża – Tarnopola, nocleg w Tarnopola,
 • 3 dzień – 22 września: 9.00 – zwiedzanie Złoczowa, powrót do Polski
 1. Spotkania grup parafialnych;
 • DSM w Piątek 13.09 o g. 17.00, w świetlicy parafialnej
 • Caritas piątek – 13.09 po Mszy św. wieczornej w sali pod kościołem
 • Grupa młodz. i KSM w piątek za tydzień /13.09 po Mszy św. o 18.00 w świetlicy parafialnej
 • Krąg Biblijny w niedzielę /15.09  o godz.18.30 –świetlica parafialna