NIEDZ. W. ZMARTW. P. 21 kwietnia 2019

NIEDZ.  W. ZMARTW. P.             21 kwietnia 2019   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem. Życzymy wam i Gościom świętującym w naszej wspólnocie parafialnej te najważniejsze święta obfitego błogosławionych płynącego od Zmartwychwstałego Pana.
 2. Dziś Msze Święte wg. porządku niedzielnego o godz. 15.00 z Nowenną do Miłosierdzia Bożego. Jutro w Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte tylko dopołudnia.
 3. Tradycyjnie w drugi dzień Świąt Wielkanocnych ofiary złożymy na wydziały teologiczne i uczelnie katolickie w Polsce. Bóg zapłać za ofiary składane przy okazji adoracji Krzyża na Ziemię Świętą i na kwiaty do ciemnicy i Grobu Pańskiego podczas W. Postu. Dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjno-gospodarcze.
 4. Nowennę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy dziś o 15.00, jutro w drugi dzień świąt o 7.45 a w pozostałe dni tygodnia codziennie o godz. 6.45. W następną Niedzielę Miłosierdzia Bożego, o godz. 15.00 Koronka i Mszą Św.
 5. Z racji trwającej oktawy Świat Wielkanocnych, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
 6. Z inicjatywy Prezydenta RP z początkiem tego roku każdy może skorzystać z darmowej profesjonalnej porady prawnej. Więcej informacji można uzyskać w urzędzie gminy lub starostwie
 7. Korzystając z okazji, serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę. I tak:
 • Marcinowi za przygotowanie ministrantów i lektorów i liturgii Wielkiego tygodnia za zaangażowanie i gorliwą pracę w przygotowaniu ciemnicy i grobu Pańskiego
 • Kanonikowi Antoniemu za pomoc w spowiedzi, życzliwość i ofiarną pomoc.
 • Nadzwyczjnym Szafarzom Eucharystii za posługę chorym.
 • P organiście Robertowi, za oprawę muzyczną i śpiew w liturgii a przede wszystkim za pracę w chórze parafialnym i dbanie o piękno i pozom śpiewu i muzyki sakralnej
 • Służbie liturgicznej – młodszym i starszym ministrantom, lektorom, a szczególnie starszym lektorom i ceremoniarzom za przeprowadzoną liturgię Triduum Paschalnego.
 • Ofiarodawcom za ofiary złożone do puszek podczas W. Postu na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego
 • Za przygotowującym świątynię do uroczystości, za jej posprzątanie, przygotowanie dekoracji Wielkoczwartkowej i Wielkopiątkowej, i pięknie ustrojenie kwiatami ciemnicę i Grób Pański, następującym osobom:, Marcin, Kościelnemu P. Krzysztof Gadziała, P. dekoratorce Eli Fikas,  i wszystkim pomagającym i zaangażowanym
 • Właścicielom firmy KORA za zakupienie materiału do dekoracji Grobu Pańskiego
 • Ochotniczej Straży Pożarnej z Biadolin i Perły – za pięknie przygotowaną przeprowadzoną straż przy Grobie Pańskim, jak i za pomoc i udział w procesji rezurekcyjnej
 • Młodzieży naszej Parafii za przygotowanie i przeprowadzone adoracje w W. Czw. i W. Pt.
 • Chórowi parafialnego za uświetnienie swoim śpiewem liturgii Triduum Parafialnego.
 • Wszystkim, którzy pięknie przygotowali i nieśli obrazy, feretrony sztandary podczas rezurekcji o co prosiłem za ofiarne podjęcie trudu.
 •  Z wielkanocnym pozdrowieniem oraz serdeczną modlitwą podczas tych WIELKICH DNI – wdzięczny wszystkim – za wszelką pomoc w przeżywaniu wielkich tajemnic naszego zbawienia składam Chrześcijańskie „Bóg zapłać”:
 1. MSZE ŚWIĘTE
 • RANO: od wtorku do soboty o 00. wcześniej 6.45 Nowenna do miłosierdzia Bożego
 • WIECZOREM:- środa, piątek, sobota – o 18.00
 1. INTENCJE MSZY ŚW>