NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ-14 kwietnia 2019

NIEDZ.PALMOWA, – MĘKI PAŃSKIEJ- 14 .04. 2019r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Niedziela Palmowa rozpoczyna w liturgii WIELKI TYDZIEŃ. Niech udział w dzisiejszej liturgii pozwoli nam wejść głęboko we wszystkie wydarzenia rozpoczętego Wielkiego Tygodnia Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele WSD w TARNOWIE

 

 1. Ofiary złożone na tace w następną niedzielę Zmartw. Pańskiego – 3-cią niedz. miesiąca przeznaczone są na cele gospodarcze.

 

 1. Dzisiaj o godz. 14.30 Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale z nauką pasyjną i Msza Święta.

 

 1. Objazd chorych przed świętami w W. WTOREK –proszę o zgłoszenie chorych w zakrystii:
 • Biadoliny Szlacheckie i Perła W. Wtorek o godz. 10.00.
 • Biadoliny Radłowskie również W. Wtorek o godz. 10.00.

 

 1. Spowiedź w Dębnie we W. Środę od 8.00 do 10.00 i od 15.00 do 19.00

 

 1. Zebrania i spotkania przygotowujących nabożeństwa Wielkiego Tygodnia:
 • zebranie ministrantów i lektorów przed Triduum Czw. godz.– 15.00
 • młodzież przygotowująca. adorację na Czw. godz. 21.00
 • próba CHÓRU W Środa – godz. 19.00
 • Proszę wszystkich strażaków jak co roku o zorganizowanie straży przy grobie Pańskim, a także o wzięcie udziału w procesji rezurekcyjnej
 • Próba dzieci i młodzieży zrzeszonych przy straży oraz strażaków przed pełnieniem warty przy Bożym Grobie: Remiza czwartek o godz 17.00
 • Spotkanie PZS dziś 16.30

 

 1. 7. MSZE ŚWIĘTE:
 • RANO: od poniedziałku do środy o 00.
 • WIECZOREM:- środa, – o 18.00
 • od czwartku program W. Tygodni

 

 1. W Wielki Czwartek Msza Św. Krzyżma Świętego do południa jest tylko w Katedrze w Tarnowie o godz. 9.00. W Parafiach celebrowana jest Msza Św., zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej parafii o godzinie 18.00. Po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. Podczas procesji zaśpiewamy hymn „Sław, języku, tajemnicę”, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny. Adoracja do godz. 22.00. Adoracja będzie prowadzona przez przedstawicieli poszczególnych grup naszej parafii według porządku wywieszonego w gablocie aż do rozpoczęcia liturgii Męki Pańskiej.

 9.w Wielki Piątek nabożeństwo Drogi krzyżowej zostanie odprawione o godz. 17.30. W dniu Kościół nie sprawuje Mszy Świętej O godz. 18.00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej. Zachęcamy do uczczenia Zbawiciela poprzez wysłuchanie opisu Męki Pańskiej oraz adorację krzyża św., za którą można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Komunii św. w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego i odśpiewamy trzy części Gorzkich żali. ADORACJA PANA JEZUSA trwać będzie do godz. 24.00. przez poszczególne grupy parafialne według ustalonego porządku W Wielki Piątek o godz. 15.00 rozpoczniemy także nowennę przed świętem Bożego Miłosierdzia.

Przypominamy też, że w Wielki Piątek wierni między 18-tym a rozpoczętym 60-tym. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, czyli do spożycia jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (ukończyły 14 lat) niech pamiętają tego dnia o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 1. Wielka Sobota jest również dniem, gdy nie sprawuje się Eucharystii. Wszyscy wierni są zaproszeni do modlitwy i skupienia, do adoracji Chrystusa Eucharystycznego w przygotowanym Grobie Pańskim. Zachęcamy do przyjścia do świątyni na adorację Najświętszego Sakramentu. Postarajmy się znaleźć czas w przedświątecznym zabieganiu, zarówno w Wielki Piątek, jak i Wielką Sobotę na indywidualną modlitwę przed naszym Panem i Zbawicielem.

Od godz. 8.00 do godz. 12.00 co godzinę będzie odbywać się błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny.:  8.00,        9.00       10.00,      11.00,       12.00

 1. Wieczorem w sobotę po zachodzie słońca, o godz. 19.00 rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – liturgię Wigilii Paschalnej. Będziemy celebrować noc Paschy Pana – noc Jego przejścia ze śmierci do życia. Będziemy celebrować Jego zmartwychwstanie, Jego zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Liturgię rozpoczniemy od poświęcenia ognia i zapalenia paschału, będziemy słuchać słowa Bożego i zaśpiewamy radosne Alleluja, a także weźmiemy udział w poświęceniu wody i odnowimy chrzcielne przyrzeczenia, za co możemy uzyskać odpust zupełny. Całość zwieńczy uroczysta liturgia eucharystyczna i procesja rezurekcyjna, podczas której biciem dzwonów i radosnym śpiewem obwieścimy wszystkim mieszkańcom naszej parafii, że Jezus zmartwychwstał, żyje i działa wśród nas. Na tę liturgię prosimy o przyniesienie świec, a na procesję przygotować Figury i Feretrony:
 • Figura św. Józefa – Panowie, którzy co roku niosą tą figurę
 • Figura Serca P.Jezusa – panie, które co roku niosły
 • Figura małego Pana Jezusa – DSM
 • Figura I mniejsza M. Panny – niesiona przez dziewczyny z Gimnazjum
 • Figura II większa M. Panny niesiona w strojach regionalnych –„Echo Doliny” i KGW
 • Baldachim, Figurę P .Jezusa Zmartwychwstałego, Krzyż z czerwoną stułą i Chorągwie Strażackie – STRAŻACY
 • Feletron – N. Serca P. Jezusa – Honorowa Straż NSPN
 • Feletron – Kolejowy -Kolejarze
 • Feletron –Maryjny – przedstawiciele Róż Różańcowych

15. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Święte według porządku niedzielnego, a w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. tylko dopołudnia