Ogłoszenia duszpasterskie – 10 marca 2019 r.


I Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2019 roku
Ogłoszenia duszpasterskie

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc.

2. Przypominam, że w Wielkim Poście za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

3. Zapraszamy także w ciągu tygodnia w każdą środę i piątek W. Postu na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 17.00. a w niedziele o 14.30.

4. Ze Środą Popielcową rozpoczął się także czas tzw. Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do niedzieli Zesłania Ducha Świętego.

5. W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą podczas Mszy Świętej.

6. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.

7. Obok ołtarza Matki Bożej – jak co roku jest skarbonka na kwiaty do Grobu Pańskiego – [podobnie pod chórem]. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty.

8. Parafialne rekolekcje wielkopostne, a zarazem i szkolne rekolekcje dla dzieci i młodzieży rozpoczną się od II Niedzieli W. Postu (tj. od 17 III do 20 III 2019 r.).

9. MSZE ŚWIĘTE:
RANO: od poniedziałku do soboty o 7:00,
WIECZOREM: środa, piątek, sobota – o 17:00.

10. Dziś, jak co miesiąc w drugą niedzielę, po Gorzkich Żalach i Mszy św. zapraszam członków Zespołu Synodalnego na kolejne marcowe spotkanie. Tematem spotkania będzie „RODZINA A MEDIA MASOWE”. Spotkanie odbędzie się na świetlicy.

11. Prasa katolicka: Gość Niedzielny.

12. Spotkanie Kręgu Biblijnego w przyszłą niedzielę o godz. 18.30 w świetlicy parafialnej.

13. Wyjazd ma otwarte spotkanie ewangelizacyjne do Częstochowy w sobotę o godz. 13.30.

14. Spotkanie uczniów klas VIII i III Gim przed Bierzmowaniem w piątek o godz. 17.00. W tym dniu młodzież poprowadzi Drogę krzyżową.

15. Spotkanie AK środa po nabożeństwie o 17.00.

16. Intencje mszalne.
17. PROGRAM REKOLEKCJI