ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                          3 marca 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii.
 2. . Przeżywamy kolejną, ósmą niedzielę w ciągu roku, ostatni dzień nabożeństwa 40-godzinnego.. Przypominam porządek adoracji:
 • rano: Honorowa Straż Najśw. Serca Pana Jezusa oraz wszyscy inni chętni.
 • po drugiej Mszy św: Akcja Katolicka i wszyscy chętni.
 • po południu od 14.30 do 15.00: Ministranci i lektorzy i DSM

Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a w środę czas Wielkiego Postu, niech zaowocują dobrymi postanowieniami i ich wierną realizacją, a wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości  – na ołtarzu Matki Bożej – bodźcem do ich podjęcia. Do tej Księgi wpiszą się także kandydaci do Bierzmowania, którzy ponowią przyrzeczenie które złożyli w czasie I-szej Kom. św., że nie będą spożywać napojów alkoholowych do 18 roku życia.

 1. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem głów popiołem na znak pokuty odprawimy o 6.30; 10.00; a po południu o 17.30. Ofiary zebrane na tacę przeznaczone są na cele charytatywne diecezji.
 2. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego obowiązującego wiernych między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia (post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). Osoby starsze i nieco młodsze (które nie ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to czas pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek. Przez cały okres W. Postu Droga Krzyżowa w środy i piątki o 17.00 i w niedziele o 14.30.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, dlatego po południu o 17.00 Msza św i nabożeństwo uwielbienia.
 5. W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich żali. z kazaniem pasyjnym
 6. MSZE ŚWIĘTE:
 • RANO: od poniedziałku do soboty o 00. w środę popielcową o 6.30
 • ŚRODA POPIELCOWA: 6.30; 10.00; po południu o i 17.30
 • WIECZOREM: I czwartek, piątek,  sobota – o 17.00
 1. Spotkanie w tym tygodniu
 • spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 16.00
 • wyjazd do Czestochowy na otwarte spotkanie ewangelizacyjne z modlitwą o uzdrowienie 16 marca. Zapisy w zakrystii do końca tygodnia.
 • Msza św. połączona z adoracją i uwielbieniem Najświętszego Sakramentu w najbliższy czwartek o godz. 17.00
 • spotkanie Kręgu Biblijnego dzis w świetlicy o godz. 18.30.
 1. Komunikaty.

11. INTENCJE MSZALNE: