CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 23 grudnia 2018

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU          23 grudnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny.. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.
 2. Bóg zapłać za ofiary na cele gospodarcze. –295
 3. Zapraszamy do udziału w ostatnich roratach jutro o godz. 6.30. oraz do skorzystania z sakramentu pokuty.
 4. Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza) łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. W tym duchu przyjdźmy też o północy do naszej parafialnej świątyni na Pasterkę. „Pasterka” o północy poprzedzona będzie Jutrznią Adwentową (15 min. wcześniej). Radośnie uczcijmy przychodzącego Pana. Ci wszyscy, którzy na pasterce przystąpią do Komunii św. mogą po raz drugi przyjąć Komunię św. w dzień Bożego Narodzenia. Składka na Pasterce na Fundusz Obrony Życia.
 5. We wtorek 25 grudnia, w dzień Bożego Narodzenia, Msze Święte według porządku niedzielnego. W Boże narodzenie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu”, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji.
 6. W święto św. Szczepana, pierwszego męczennika po Mszach św. poświęcenie owsa i o 11.00 nastąpi liturgiczne rozesłanie kolędników misyjnych. W sobotę 29.12. Kolędnicy Misyjni będą kolędować po całej parafii. Składka z drugiego dnia świąt przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie i Tarnowie. W tym dniu Mszy św. popołudniowej o 15.00 nie będzie.
 7. Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta.
 • w czwartek 27 .12 wsp.św. Jana Apostoła,
 • w piątek 28 12 wsp. św. Młodzianków, męczenników. Jest to dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt. Błogosławieństwo małych dzieci na Mszy Świętej
 1. W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, zapraszamy małżonków, którzy przeżywają jubileusze małżeńskie na Msze św. o godz. 11.00 aby przyjęli specjalne błogosławieństwo Boże z tej okazji.
 2. W najbliższym czasie od 27.12.2018r. t.j. w czwartek rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Porządek kolędy podam w ur. św. Szczepana na ten tydzień, a cały rozkład jest wywieszony na tablicy ogłoszeń
 3. MSZE ŚWIĘTE:
 • RANO: od czwartku do soboty o 7.00.
 • WIECZOREM: od czwartku do soboty o 17.00,

Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas