Ogłoszenia duszpasterskie – 07/02/2016

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 7 lutego 2015

1. Przeżywamy kolejną, piątą niedzielę w ciągu roku, ostatni dzień nabożeństwa 40-godzinnego. Przypominam porządek adoracji:
• – rano: Honorowa Straż Najśw. Serca Pana Jezusa oraz wszyscy inni chętni.
• – po drugiej Mszy św: Akcja Katolicka i wszyscy chętni.
• – po południu od 14.30 do 15.00: Ministranci i lektorzy.
Rozpoczynający się dzisiaj 49. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a w środę czas Wielkiego Postu, niech zaowocują dobrymi postanowieniami i ich wierną realizacją, a wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości – na ołtarzu Matki Bożej – bodźcem do ich podjęcia. Do tej Księgi wpiszą się także kandydaci do Bierzmowania, którzy ponowią przyrzeczenie które złożyli w czasie I-szej Kom. św., że nie będą spożywać napojów alkoholowych do 18 roku życia.

 2. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem naszych głów popiołem na znak pokuty odprawimy o 7.00; 10.30; po południu o 15.30 i 17.30. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie. W tym dniu rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty w Kościele.
————————————————————————————
3. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego obowiązującego wiernych między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia (post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
————————————————————————————
4. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.
————————————————————————————
5. W czwartek 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Światowy dzień chorych. Centralne nabożeństwo w Porąbce Uszewskiej o godz. 16.30..
————————————————————————————
6. W piątek pierwsza Droga Krzyżowa o godz. 17.00 i po niej Msza Św., W następną niedzielę t.j. 1-szą niedz. W. Postu o 14.30 Droga Krzyżowa, a o 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza Św.
————————————————————————————
7. Ofiary zebrane w przyszłą niedzielę są przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie,
MSZE ŚWIĘTE:
• RANO: od poniedziałku do soboty o 7.00.
• WIECZOREM:środa – o 10.30, 15.30, środa, piątek, . . , sobota – o 17.00
————————————————————————————
8 Prasa katolicka: Gość Niedzielny,
————————————————————————————-
9. Bardzo proszę aby te rodziny, które zdeklarowały się przyjąć młodych w trakcie Światowych Dni Młodzieży potwierdziły swoją gotowość przyjęcia w formie karteczki wrzuconej na składkę w następną czyli I-szą i II-ą niedz. W. Postu. Przypomnę zasady:
• przyjmujemy najmniej dwie osoby i zapewniamy nocleg, śniadanie i na zakończenie pobytu w niedzielę wspólny obiad z rodziną
• parafia zapewnia codziennie obiad i kolacje
• dotyczący w ciągu dnia mają zajęcia przy parafii: PROGRAM: 20.07 środa -25.07. Pon.
• bardzo proszę na spotkanie parafialnego komitetu organizacyjnego ŚDM w parafii oraz sołtysów z poszczególnych wiosek oraz Panie Dyrektorki: przedszkola i Szkół Podstawowych i Gimnazjum, które będzie miało miejsce w sobotę /t.j. 14.II./ o g. 13.30 na plebanii.
————————————————————————————
10. Spotkania w tym tygodniu:
1. Próba chóru –piątek – remiza g 19.45
2. Spotkanie Akcji Katolickiej -sobota po Mszy św. o 17.00
————————————————————————————
11. Zarówno do odprawianych nabożeństw Wielkiego Postu /Dr. Krzyżowa, Gorzkie Żale/, jak i do pobożnego odmówienia w piątki Wielkiego Postu przed wizerunkiem Ukrzyżowanego modlitwy: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu…” przypisana jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie następujących warunków: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu, upadam na kolana przed Twoim obliczem i z największą gorliwością ducha proszę Cię i błagam, abyś wszczepił w moje serce najżywsze uczucia wiary, nadziei i miłości oraz prawdziwą skruchę za moje grzechy i silną wolę poprawy. Oto z sercem przepełnionym wielkim uczuciem i z boleścią oglądam w duchu Twoje pięć ran i myślą się w nich zatapiam, pamiętając o tym, dobry Jezu, co już prorok Dawid włożył w Twoje usta: „Przebodli ręce moje i nogi, policzyli wszystkie kości moje” (Ps 22,17).

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.