31 N. Zw. – 4.XI.2018

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                 4 listopada 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że kto rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu przykazanie miłości Boga i bliźniego jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. a modlitwa za zmarłych jest jedną z form realizowania tego przykazania. Dlatego tym bardziej chcemy zaprosić do udziału we wspólnej modlitwie:
 • dziś po południu, o godz. 15.00 i w następne niedziele listopada różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych. Różańcowa modlitwa za zmarłych w oktawie modlitwy za zmarłych do czwartku o godz.17.00;
 • w niedziele całego roku przed Mszą św. o 7.30 i 9.30 polecamy w modlitwie dusze wypominane w wypominkach rocznych
 • przypominamy również o możliwości uzyskania w tych dniach (do 8 listopada /czwartek/ odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za odwiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.

 

 1. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami.. Do tego wyjątkowego święta narodowego przygotujemy się przez dwa dni wspólnej modlitwy i refleksji, od piątku do soboty. W piątek 9 listopada, zapraszam na Msza św o 10.00. w kościele parafialnym z ok. uroczystości. 100 lecia Szkoły Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich i 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po Mszy św. uroczysta akademia okolicznościowa w Szkole w Biadolinach Szlacheckich.

 

 1. W następnym dniu w sobotę 10.XI o godz, 14.00 w Szkole w Biadolinach Szlacheckich Akcja Katolicka  i nauczyciele przygotowali akademię i przegląd piosenki patriotyczno-religijnej z ok. Uroczystości Odzyskania Niepodległości, na którą wszystkich się zaprasza.

 

 1. Dziękuję strażakom za utrzymanie porządku przy cmentarzu w dzień 1-szego listopada, i dzisiaj oraz członkom Rady Duszpasterskiej i Lektorom za kwestę na rzecz Seminarium Duchownego w Tarnowie,

 

 1. Dziękuję P. Krzysztofowi i Bernadetcie Góral za ofiarowanie kwiatów na udekorowanie świątyni

 

 1. W tym tygodniu MSZE ŚWIĘTE:
 • RANO: od poniedziałku do soboty o 7.00.
 • WIECZOREM: poniedz., do soboty – 17.00, piątek -10.00

 

 1. W najbliższą sobotę jest organizowany wyjazd na otwarte spotkanie ewangelizacyjne w archikatedrze Częstochowskiej. Wyjazd o godzinie 12.30 z parkingu przy kościele

 

 1. Dzisiaj o godz. 18.30 kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego Serdecznie zapraszamy małżonków, ludzi młodych i starszych aby pogłębić swoją wiarę, odkrywać Słowo Boże w swoim życiu i przybliżać się do Boga