TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 28 października 2018

TRZYDZIESTA NIEDZ. W CIĄGU ROKU           28 października 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Kończy się październik. Jeszcze do środy wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe o godz. 17.00. Od piątku o tej samej godzinie, będziemy spotykać się na wspólnej modlitwie za naszych zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wspominkowych listopadowych.
 2. Ofiary złożone na cele inwestycyjne w 3-cią niedz. miesiąca października wyniosły:7.430. Bóg zapłać za złożone ofiary. Łączne środki złożone na ten cel na dzień dzisiejszy wynoszą 80.860.
 3. W ostatnie dni października zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Różaniec poprowadzi:
1.     X.PON 20. Róża p.w. Matki Bożej Pocieszenia
2.     X. WT 21. Róża p.w .Niepokalanej Mari
3.     X. ŚR PARAFIALNY ODDZIAŁ CARITAS i PORADNIA RODZINNA
 1. W czwartek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Św. jak w niedziele z jedną zmianą, a mianowicie: o godzinie 14.00 zostanie odprawiona Msza Święta w kaplicy na cmentarzu, a następnie odbędzie się procesja na cmentarzu połączona z wypominkami i modlitwą za zmarłych
 2. W piątek 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się za zmarłych, a w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcowym ogniu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie kościoła lub cmentarza i równoczesne odmówienie modlitwy w intencji zmarłych.
 3. ODPUSTY ZA ZMARŁYCH:

Odpust cząstkowy uwalnia od kary doczesnej w części. Odpust zupełny uwalnia od kary doczesnej w całości. Odpust zupełny można uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia, natomiast odpusty cząstkowe można uzyskiwać w ciągu jednego dnia wielokrotnie.

Warunki wymagane do uzyskania odpustu zupełnego:

 1. a) Stan łaski uświęcającej, b) Przystąpienie do Komunii świętej. c) Modlitwa w intencjach papieża. d) Brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu nawet powszedniego. e) Spełnienie czynu naznaczonego odpustem zupełnym.

W dzień Wszystkich Świętych na cmentarzach naszej diecezji składamy ofiarę do puszek na rzecz Seminarium Duchowego w Tarnowie. O zorganizowanie tej zbiórki prosimy Radę Duszpasterską oraz lektorów.

 1. W PIĄTEK Dzień Zaduszny WSP. WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH. Różaniec z wypominkami za zmarłych i Msze św.:7.00,. Po południu w Dzień Zaduszny gromadzimy się na cmentarzu o godz. 17.00. Różaniec z wypominkami i Msza św. w kościele
 2. Przez najbliższy tydzień pamiętajmy o modlitwach za dusze w czyśćcu cierpiące. Nawiedzajmy cmentarz, przychodźmy do kościoła na wspólną modlitwę. Przez całą oktawę t.j. do 8.XI przed Mszą św. popołudniową różaniec z wypominkami listopadowymi.
 3. Bardzo proszę członków OSP tak z Biadolin Radłowskich jak i z Perły,  o dopilnowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas Ur. Wszystkich Świętych.
 4. W tym miesiącu nie będzie specjalnych nabożeństw związanych z pierwszym czwartkiem i piątkiem miesiąca, ale zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek.
 5. Objazd do chorych w środę:
 • Radłowskie od 9.00
 • Biadoliny Szlacheckie i Perła-od 8.30, – Zapisujemy chorych w zakrystii
 1. W pierwszą sobotę miesiąca, po wieczornej Mszy Świętej o godz. 17.00 również wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo 1-szo sobotnie połączone z różańcem za zmarłych– serdecznie zapraszam zwłaszcza czcicieli Matki Bożej.
 2. Spotkania w tym tygodniu:
 • w sobotę 10 listopada jest organizowany wyjazd na otwarte spotkanie ewangelizacyjne w archikatedrze Częstochowskiej. Wyjazd o godzinie 12.30 z parkingu przy kościele. Zapisy w zakrystii do przyszłej niedzieli. Koszt ok. 60 zł.
 • spotkanie ministrantów i lektorów przed uroczystością wszystkich świętych w środę o godz. 16.00.
 • spotkanie AK środa godz. 18.00 w świetlicy parafialnej.
 • spotkanie rodziców i uczniów kl. III Szkoły podstawowej w piątek po Mszy św.
 • za tydzień w niedzielę o godz. 18.30 spotkanie Kręgu Biblijnego w świetlicy parafialnej.
 1. Komunikat

15 INTENCJE: