24 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 16 września 2018r.

24 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                   16 września 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.

 

 1. Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnych modlitwach.

 

 1. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września (wtorek) przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia.

 

 1. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

 

 1. Z racji 3 niedzieli miesiąca, składka przeznaczona jest na remont wierzy. Bóg zapłać za złożone ofiary. Rozliczenie z przeprowadzonych prac przedstawię w przyszłą niedzielę.

 

 1. Wyjazd Honorowej Straży Serca Pana Jezusa na doroczne spotkanie w Tarnowie, 28 września (piątek) o godz. 16.00 wyjazd spod Kościoła. Zapisy w zakrystii.

 

 1. MSZE ŚWIĘTE. i nabożeństwa w tygodniu:
 • RANO: od poniedziałku do soboty o 7.00.
 • WIECZOREM: środa, piątek, sobota o 18.00

 

 1. Prace na stanowisku organisty podejmuje P. Konrad Baniak, natomiast w razie konieczności zastępował go będzie P Paweł Powroźnik

 

 1. 23 września Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Uroczysta Msza œśw. o godz. 11.00. Chętnych prosimy o zapisy w dziś w zakrystii po Mszach św. Koszt 50 sł.

 

 1. Rusza kolejna edycja Diecezjalnego Studium Rodziny. Diecezjalne Studium Rodziny jest dla osób, które pragną pogłębić wiedzę na tematy związane z małżeństwem i rodziną. Diecezjalne Studium Rodziny trwa dwa lata. 13 października rozpoczyna się XVII jego edycja. Wszystkie wykłady będą odbywać się przy parafii œśw. Małgorzaty w Nowym Sączu.

 

 1. Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się 14 X /niedziela/ w Tarnowie. W tym roku Marsz dla Życia i Rodziny rozpoczniemy o godz. 12.00 od Mszy ŒŚw. w Bazylice Katedralnej. Po Eucharystii wyruszymy ulicami miasta w kierunku kościoła pw. bł. Karoliny w Tarnowie. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii będzie możliwość zamówienia autokaru przy większej liczbie chętnych
 2. . Spotkania w tym tygodniu:
 • Spotkanie Rady Duszpasterskiej dziś o godz. 13.00 na plebanii
 • Spotkanie uczniów Kl. III Gm i Kl. VIII Szk. P. wraz z rodzicami w piątek. Najpierw Msza św. i spotkanie. Obecność obowiązkowa.
 • DSM i Ognisko misyjne w piątek o 17.00, w świetlicy parafialnej
 • Krąg Biblijny w niedzielę /23.09/. o godz.18.30 –świetlica parafialna
 • Chór w piątek po nabożeństwie o 18.30 w sali pod kościołem

12. Msze św. dla dzieci szkolnych rozpoczniemy od października w 3 niedz