23 NIEDZ. W CIĄGU ROKU 9 września 2018r.

23 NIEDZ. W CIĄGU ROKU                     9 września 2018r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.

 

 1. W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa. Na zakończenie Mszy Świętej ucałujemy krzyż, tak jak czynimy to w Wielki Piątek.

 

 1. W tym tygodniu, w sobotę 15 września, przypada jeszcze jedno maryjne wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. W Bazylice w Limanowej – Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej rozpoczęcie wielkiego tygodniowego odpustu ku jej czci. Bliższe informacje na afiszu w tablicy ogłoszeń.

 

 1. W następną niedzielę z racji 3 niedz. miesiąca składka na tacę będzie przeznaczona na cele inwestycyjne – remont wierzy.

 

 1. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

 

 1. Przypominam że wyjazd Honorowej Straży Serca Pana Jezusa na doroczne spotkanie w Mikołajewicach, 28 września (piątek) o godz. 17.00 wyjazd spod Kościoła. Zapisy zbierane w zakrystii Wyjazd jest bezpłatny.

 

 1. MSZE ŚWIĘTE. i nabożeństwa w tygodniu:
 • RANO: od poniedziałku do soboty o 7.00.
 • WIECZOREM: środa, piątek, sobota o 18.00

 

 1. Spotkania w tym tygodniu:
 • Spotkanie wrześniowe synodalne dziś niedzielę /9.09/ o godz. 16.00 w salce pod kościołem
 • Grupa młodzieżowa i KSM w piątek za tydzień /14.09/ po Mszy św. w świetlicy parafialnej
 • Chór w piątek za tydzień /14.09/po nabożeństwie o 18.30 w sali pod kościołem

 

 1. W zakrystii do nabycia kalendarze rolnicze /21zł./ i papieskie/5zł./.

10.Komunikaty:

 1. Intencje