22 N. Zw. – 2 09.2018 r.

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  2 09.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W pierwszych dniach września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia.
 2. Przypominam, o porządku nabożeństw w naszej parafii: codzienną Eucharystię sprawujemy rano o godz. 7.00 a w środy, piątki i soboty o godz. 18.00. W niedziele i święta o godz. 7.30, 9.30, 11.00. i o 15.00. Koronka i Msza św. piątek przed Mszą św. wieczorną i w niedzielę o 15.00. Zapraszam również w środy – na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, a w I piątki – na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 i w pierwsze soboty miesiąca na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
 3. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W sobotę 8 września, obchodzimy święto Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00 na zakończenie których pobłogosławimy ziarno do jesiennych zasiewów.
 4. Za tydzień zamiana tajemnic różańcowych po Mszy Św. o 7.30.

5.Jutro w poniedziałek uroczyście Mszą św. o godz. 8.00 rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny. Drodzy rodzice przypomnijcie dzieciom i młodzieży o przystąpienie do sakr. Pokuty i Eucharystii z tej okazji a także na I-szy piątek września. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zadbajmy o ich udział w lekcjach religii. Nasza wspólnota parafialna dla dzieci i młodzieży i wszystkich parafian ma wiele propozycji przynależności do różnych wspólnot. które po wakacyjnej przerwie wznowią swoją działalność. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi tych grup.

Spotkania grup parafialnych;

 • Scholka parafialna w poniedziałek /3.09/o 19.00, w świetlicy parafialnej
 • DSM i Ognisko misyjne w środe /5.09/o 17.00, w świetlicy parafialnej
 • Akcji Katolickiej w środę/5.09/ po Mszy wieczornej w świetlicy parafialnej.
 • Caritas październik/4.10/ po Mszy św. wieczornej w sali pod kościołem
 • Ministranci i Lektorzy w piątek/7.09/ o godz. 17.00 w kościele
 • Honorowa Straż NSPJ w piątek/7.09/ po nabożeństwie w sali pod kościołem
 • Spotkanie wrześniowe synodalne w następną niedzielę /9.09/ o godz. 16.00 w salce pod kościołem
 • Aspiranci sobota /8.09/ o godz. 10.00 w kościele
 • Grupa młodzieżowa i KSM w piątek za tydzień /14.09/ po Mszy św. w świetlicy parafialnej
 • Chór w piątek za tydzień /14.09/po nabożeństwie o 19.00 w sali pod kościołem
 • Krąg Biblijny w niedzielę /23.09/. o godz.18.30 –świetlica parafialna
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W I-szy czwartek po Mszy św. o 18.00 adoracja Najśw. Sakramentu z modlitwą uwielbienia
 2. W I-szy piątek od godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu,. i spowiedź św. zakończona nabożeństwem do N.S.P .Jezusa, o godz. 18.00 Msza Św
 3. W piątek po Mszy św. spotkanie rodziców i dzieci klas III Szk. Podst. przygotowujących si[i]ę do 1-szej Komunii św.
 4. W piątek odwiedzimy z Komunią Św. starszych i chorych parafian. proszę o zgłoszenie chorych dziś po nabożeństwach w zakrystii:

Biadoliny Radłowskie – o godz.. 10.00

         Biadoliny Szlacheckie i Perła – o godz..14.00

 1. Msze św. i nabożeństwa w tygodniu:
 • RANO: od poniedziałku do soboty o 7.00, i w poniedziałek o 8.00 –rozp. roku szk.
 • WIECZOREM: środa, I-czwartek, I-piątek, i sobota o 18.00

11Wyjazd Honorowej Straży Serca Pana Jezusa na doroczne spotkanie w Mikołajewicach, 28 września (piątek) o godz. 17.00 wyjazd spod Kościoła. Zapisy zbierane w zakrystii Wyjazd jest bezpłatny.

12. Są w zakrysti do nabycia kalendarze rolnicze /cena za 1 egzemlarz 21 zł/, oraz kalendarze ścienne /1 egz. 5 zł. /.