22. N zw. – 26 08. 2018 R.

NAJŚW. MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ    26 08. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W pierwszą sobotę miesiąca – obok naszych osobistych intencji – będziemy wynagradzać za grzechy i bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi podczas nabożeństwa wynagradzającego i adoracji po Mszy św. o godz. 18.00

 

 1. Dnia 1 września wspominamy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.

 

 1. Od 2015 roku 1 września obchodzimy, ustanowiony przez papieża Franciszka, Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia.

 

 1. Kończy się czas letnich wakacji dla dzieci i młodzieży. Tym bardziej zachęcam wszystkich uczniów do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny.

 

 1. Ofiary złożone na cele inwestycyjne /remont wieży/w 3-cią niedz. miesiąca sierpnia wyniosły:6.700. Łączna suma zebranych ofiar na ten cel wynosi 63.232

 

 1. Dotychczasowy nasz organista P. Robert Sowa rezygnuje z tej funkcji w związku z podjęciem pracy na cały etat w szkole muzycznej w Domasłowicach. Czas pracy w szkole nie pozwoli na podjęcie stanowiska organisty. Za dotychczasową prace Bóg zapłać.

 

 1. MSZE ŚW:
 • RANO: od poniedziałku do soboty o 7.00.
 • WIECZOREM: środa, piątek, sobota: 18.00

 

 1. Akcja Katolicka naszej Parafii zaprasz dziś na piknik rodzinny. Który rozpocznie się od godz. 15.00. Zaproszeni są wszyscy z rodzinami. Przewidziane są liczne konkursy dla dzieci występy i dobra zabawa przy muzyce Zespołu „Przystanek Góralski”

 

 1. INTENCJE MSZY ŚW.: