16. Niedz. zw. -22.07.2018

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                                 22 lipca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy, dlatego pamiętajmy o trudzie rolników podczas żniw; a każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć: szczęść Boże.

 

  1. Jutro przypada święto św. Brygidy, patronki Europy. Warto spojrzeć na jej piękne życie (żony, matki, a potem zakonnicy). Jest ono świadectwem, że każdy stan może być przestrzenią spotkania z Panem Bogiem. Uznając aktualność jej przykładu, papież św. Jan Paweł II w 1999 roku ogłosił Brygidę współpatronką Europy

 

  1. W najbliższy wtorek wspominamy– św. Kingę (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu.

 

  1. 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła.. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem (Dz 12,1-2). Jego krótkie życie świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości.

 

  1. Pod tą samą datą czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego świętego, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy modlili się o roztropne ich wykorzystywanie. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce w dniu dzisiejszym po każdej Mszy św.

 

  1. W czwartek 26.lipca wspominamy w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności
  2. MSZE ŚWIĘTE:
  • RANO: od poniedziałku do soboty: –  o 7.00.
  • WIECZOREM: środa, piątek, sobota: – o 18.00, o 13.30-chrzest, o14.30 ślub