15 NIEDZ. W CIĄGU ROKU 15 lipca 2018

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                  15 lipca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu służy każda niedzielna Eucharystia, którą w naszej parafii sprawujemy o godz. 7.30, 9.30 11.00 i 15.00. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo tłumacząc to wakacjami, oddaleniem świątyni.

 

  1. Ofiary zebrane na tacę z dzisiejszej niedzieli przeznaczone są na cele gospodarcze – remont wieży

 

  1. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

 

  1. Nie zapominajmy też o codziennej modlitwie i udziale w nabożeństwach, które celebrujemy w naszym kościele w ciągu tygodnia: w środy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, a w niedziele Koronka do miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Jeśli nie mamy możliwości przybycia do kościoła to celebrujmy te nabożeństwa prywatnie lub we wspólnocie rodzinnej czy sąsiedzkiej.

 

  1. W czas wakacji w Polsce wpisuje się ruch pielgrzymkowy.. Warto zastanowić się, czy nie podjąć takiej formy w ożywieniu osobistego życia religijnego. Chrześcijanin jest człowiekiem pielgrzymującym. Ziemia jest pewnym i ważnym etapem jego wędrówki. Pamiętajmy jednak, że nasza ostateczna ojczyzna jest w niebie.

 

  1. MSZE ŚWIĘTE:
  • RANO: od poniedziałku do soboty: –  o 7.00.
  • WIECZOREM: środa, piątek, sobota: – o 18.00

 

  1. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych pobłogosławimy mechaniczne pojazdy i ich użytkowników z racji przypadającego w 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w niedzielę po Mszach św. na parkingu przed kościołem parafialnym. Ofiary zebrane podczas poświęcenia pojazdów przeznaczone są na NIVA Polska– czyli stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu i jako podziękowanie Bogu za bezpieczne podróże..

 

  1. Intencje Mszy św.: