14 NIEDZ. W CIĄGU ROKU 8 lipca 2018

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU            8 lipca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pan Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się swoich ziemskich korzeni. Uczmy się od Pana Jezusa, budować własną drogę realizowania powołania do szczęścia przekraczającego ziemski wymiar.

 

 1. Dziś kolejna lipcowa niedziela, 14. w okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus.. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

 

 1. Ofiary składane na tace z dzisiejszej niedzieli przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne a Tarnowie, a następną niedzielę t.j.16.07. składka gospodarcza przeznaczona na remont wieży.

 

 1. W środę 11 lipca, przypada święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury.

 

 1. Nie zapominajmy też o codziennej modlitwie i udziale w nabożeństwach, które celebrujemy w naszym kościele w ciągu tygodnia: w środy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.18.00.

 

 1. Przypominam, że zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską są prowadzone, tak jak w latach ubiegłych, w każdej parafii a w sierpniu w miejscach organizacji poszczególnych grup.

 

 1. MSZE ŚWIĘTE:
 • RANO: od poniedziałku do soboty: – o 7.00.
 • WIECZOREM: środa, piątek, sobota: – o 18.00

 

 1. Prasa katolicka: Gość Niedzielny,

 

 1. INTENCJE MSZALNE: