Ur. Sw. Piotra i Pawła – 29.06.2018

ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA                                     29 czerwca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Święci Piotr i Paweł, których na Apostołów powołał sam Chrystus, wypełnili do końca swoją misję. Choć ich życie znacznie się różniło, połączył ich Rzym – stolica chrześcijaństwa. Na ich wierze i zaangażowaniu, aż do męczeńskiej śmierci, zostały zbudowane podwaliny Kościoła. Wraz z całym Kościołem pamiętajmy w modlitwie o papieżu Franciszku.

 

  1. Zbierane dzisiaj ofiary przeznaczone są na działalność Stolicy Apostolskiej, jest to tzw. świętopietrze.

 

  1. Dzisiaj w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami wspieramy osobę i dzieła Ojca Świętego. Msze Święte o godz. 7.00, 10,00 i 17.00. Natomiast z racji tej uroczystości Msza św. w kaplicy św. Piotra będzie przedzona pieszą pielgrzymką zorganizowaną przez Akcję Katolicką, która wyruszy z pod kościoła do kaplicy o godz. 17.00 i po przyjściu tam uczestniczyć będziemy we Mszy św. o godz. 18.30. Następnie po Mszy św. będzie można autobusem przybyć pod dom parafialny na spotkanie i wspólne grillowanie jak co roku to organizujemy.

 

  1. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

.