12 N. Zw. NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA 24 06. 2018 r.

NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA               24 czerwca 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone w poprzednią niedziele na remont wieży . Wysokość ofiar wyniosła 160 zł. Do tej pory suma zebranych środków na ten cel wynosi:

 

  1. W piątek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Msze Święte o godz. 7.00, 10,00 i 17.00. Natomiast z racji tej uroczystości Msza św. w kaplicy św. Piotra będzie w piątek /t.j. 29.VI/ poprzedzona pieszą pielgrzymką zorganizowaną przez Akcję Katolicką, która wyruszy z pod kościoła do kaplicy o godz. 17.00 i po przyjściu tam uczestniczyć będziemy we Mszy św. o godz. 18.30. Następnie po Mszy św. będzie można autobusem przybyć pod dom parafialny na spotkanie i wspólne grillowanie jak co roku to organizujemy. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej tak zwane Świętopietrze. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

  1. Na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy w sobotę o godz. 18.00.

 

  1. MSZE ŚW. i nabożeństwo czerwcowe:
  • RANO: od poniedziałku do soboty o 7.00 i nabożeństwo czerwcowe
  • WIECZOREM: środa, i sobota o 18.00 i nabożeństwo czerwcowe
  • PIĄTEK: Św. Piotra i Pawła: 7.00, 10.00, 17.00, Kaplica 18.30

 

  1. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.

 

  1. Komunikaty: