UR. NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 27 maja 2018 R.

UR. NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                  27 maja 2018 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
 2. W najbliższy czwartek, 31 maja, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.
 3. We wtorek wieczorem w porozumieniu z p. Kościelnym o rozwiezienie 4 ołtarzy na Boże Ciało, uprzejmie prosimy Strażaków z Perły
 4. W czwartek – uroczystość Bożego Ciała. Z kościołów wyruszą procesje z Najświętszym Sakramentem. Przygotujmy i udekorujmy ołtarze, by pokazać Jezusowi, jak bardzo cieszymy się z Jego nawiedzenia. Ta Uroczystość to radosne i publiczne oddanie czci Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Msze Święte będą wtedy o godz. 7.30, oraz po sumie o godz. 10.00 procesja do czterech ołtarzy. Na zakończenie procesji błogosławieństwo na cztery strony świata i hymn „Ciebie Boga wysławiamy … Składka na tacę będzie przekazana na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. Po południu o godz. 15.00 ostatnie nabożeństwo majowe i Msza Święta
 5. W związku z tym proszę o przygotowanie ołtarzy, Ołtarze na Boże Ciało dekorują jak w latach ubiegłych: I -Biadoliny Radłowskie „Góra”,   II –Perła,

III -Biadoliny Szlacheckie,         IV-Biadoliny Radłowskie „Dół” i ul. Lwowska Góra

 1. W piątek i sobotę po Bożym Ciele procesja Eucharystyczna po wieczornym nabożeństwie, natomiast w niedzielę o godz. 11.00.
 • Tradycyjnie dzieci sypią kwiaty i dzwonią dzwonkami.
 • Dzieci zeszłoroczne pierwszokomunijne idą w strojach komunijnych
 • Proszę młodzież i starszych o wzięcie figurek i feretronów i sztandarów
 • Strażaków prosimy o noszenie baldachimu
 1. Podczas oktawy Bożego Ciała Msza św. i procesja o godz. 18.00.

Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego

 

 1. W pierwszy piątek zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. W pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi.
 2. W piątek odwiedzimy z Komunią Św. starszych i chorych parafian. proszę o zgłoszenie chorych dziś po nabożeństwach w zakrystii:
 • Biadoliny Szlacheckie i Perła – o godz.. 10.00
 • Biadoliny Radłowskie  –  o godz.. 10.00

 

 1. Do czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 18.00, a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18. 00
 2. W piątek na nabożeństwo z procesją eucharystyczną o godz. 18.00 zapraszamy zwłaszcza dzieci. Będziemy prosić Pana Jezusa o szczególne błogosławieństwo dla nich z okazji Dnia Dziecka.

 

 1. MSZE ŚWIĘTE
 • RANO: Poniedziałek, Wtorek. Środa, Piątek, Sobota -o 00.
 • w Czwartek  – Boże Ciało – 7.30, 10.00 i 15.00 o 14.00 – ślub
 • WIECZOREM:- Poniedziałek, Wtorek. Środa, Piątek, Sobota o 18.00