WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 13 maja 2018 R.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                                        13 maja 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

 

 1. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

 

 1. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie

 

 1. W następną niedziele składka przeznaczona na cele gospodarcze

 

5.W przyszłą niedzielę, 20 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. W naszej parafii będziemy przeżywać Uroczystość 1-szo komunijną 27 –oro dzieci przyjmie po raz pierwszy Chrystusa. Obejmijmy modlitwą te dzieci, aby z wiarą i owocnie przez całe życie korzystały z sakr. pokuty i eucharystii.

 • Spowiedź dla dzieci I-szo Komunijnych i ich rodziców i chrzestnych w piątek po Mszy św. wieczornej

 

 1. W przyszłą sobotę 19.05 o godz. 10.00w Tarnowie w kościele jubileuszowym Matki Bożej Fatimskiej Ks Biskup święceń Diakonatu naszemu alumnowi Piotrowi Horakowi. Otoczmy go serdeczną modlitwą polecając go opiece Matki Bożej i Chrystusowi.

 

 1. W niedzielę 20.05 w Sufczynie odpust parafialny na Ur. Zesłania Ducha św.

 

 1. Egzamin dla kl. VII SP i II GM przed przyjęciem Sakr Bierzmowania będzie 21,05.2018r /poniedziałek/ o godz. 14.00. klasy. VII i o godz. 15.00 klasy II Gm. Uczniowie przychodzą wraz z rodzicami.

 

 1. Dzisiaj o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego

 

 1. Wyjazd do Częstochowy w przyszłą sobotę o godz. 13.00

 

 1. MSZE ŚWIĘTE
 • RANO: od poniedziałku do soboty -o 00.
 • WIECZOREM:- poniedziałku do soboty – o 18.00

 

 1. Komunikaty: