6 NIEDZIELA WIELKANOCY 6 maja 2018

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                     6 maja 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.

 

2.. Od poniedziałku, 22 maja, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Nabożeństwa rozpoczniemy uroczystą procesją śpiewając litanię, do Wszystkich Świętych i modlitwami o urodzaje przed krzyżem misyjnym i zakończymy Eucharystią oraz nabożeństwem majowym. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

 

  1. We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę.

 

  1. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

  1. Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo w kościele o godz. 18.00, wieczorem spotykamy się przy kapliczkach.

 

  1. Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.

 

  1. Uroczystość pierwszokomunijną w naszej parafii będziemy przeżywać w3 –ą niedzielę maja t.j. 20 05. g. 11.00. Dlatego kolejna niedziela z Mszą przygotowana dla dzieci będzie dopiero w czerwcu, a następna po wakacjach we wrześniu.

 

  1. MSZE ŚWIĘTE i nabożeństwa
  • codziennie o 00 i 18.00

 

  1. Wyjazd na otwarte spotkanie ewangelizacyjne z Mszą Świętą w intencji o uzdrowienie od Boga w archikatedrze Częstochowskiej w sobotę 19 maja o godzinie 13.00 z parkingu przy kościele. Zapisy w zakrystii do końca tygodnia. Koszt ok. 50 zł.

– spotkanie kręgu biblijnego w przyszłą niedzielę o godz. 18.30.

– spotkanie ministrantów i lektorów we czwartek po nabożeństwie majowym.

 

  1. Msza św. z nab. majowym przy kapliczce Św. Stanisława będzie w czwartek g. 18.00