DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 8 kwietnia 2018

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO    8 kwietnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.

 

 1. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii. Wspieramy dzieła Caritas. Już teraz dziękujemy za zebrane dzisiaj ofiary i dary materialne, które będą rozdawane ubogim i potrzebującym. Zachęcamy także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary z niedzieli Zmartwychstania Pańskiego na remont pieca olejowego. i za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, wszelkie ofiary świąteczne, a z Poniedziałku Wielkanocnego na Uczelnie Katolickie.

 

 1. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców.

 

 1. W poniedziałek, 9 kwietnia, w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej polecimy Bogu tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, oraz będziemy modlić się w intencjach naszej Ojczyzny.

 

 1. 7. W środę 11.04 przygotowani uczniowie z III kl. Gm. przyjmą sakr. Bierzmowania w Porąbce Uszewskiej o godz. 17.00. Wcześniej o 16.30 jest modlitwa różańcowa .Bardzo proszę, aby wcześniej przed tą godziną kandydaci przybyli do kościoła.

 

 1. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną.

 

 1. W przyszłą sobotę 14 kwietnia 2018 r. o godz. 10.00 w Kościele w Dębnie odbędzie się spotkanie członków Parafialnych Zespołów Synodalnych z przedstawicielem Komisji Przygotowawczej V Synodu Diecezji Tarnowskiej

 

 1. MSZE ŚWIĘTE
 • RANO: od poniedziałku do soboty o 00.
 • WIECZOREM:- poniedziałek, środa, piątek i sobota – o 18.00

 

 1. Wyjazd na otwarte spotkanie ewangelizacyjne w archikatedrze częstochowskiej w przyszłą sobotę (14 kwietnia) o godzinie 12.30 z parkingu przy kościele. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

 

 1. W przyszłą niedzielę, która rozpoczyna tydzień biblijny, wspólna medytacja nad Słowem Bożym. Rozpoczynamy o godzinie o 18.30 w kościele. Prosimy zabrać Pismo Święte. Zachęcamy wszystkich by przyjść i rozważać Słowo Boże, aby wsłuchać się w głos Boga, który mówi do człowieka przez Pismo Święte.

 

 1. Spotkanie uczniów klas 2 gim. i klas 7 w przyszły piątek po mszy św. wieczornej.